SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Czy internetowy kurs programowania dla dzieci jest tak samo skuteczny jak stacjonarny?

Czy internetowy kurs programowania dla dzieci jest tak samo skuteczny jak stacjonarny?

Internetowy kurs programowania dla dzieci stanowi znaczące ułatwienie dla osób pochodzących z małych miejscowości bądź takich, które z jakichś powodów nie mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne. Pozostaje jednak pytanie o jego skuteczność- czy szkolenie online może być efektywne, zwłaszcza w kontekście najmłodszych?

Agenda:

  • Jak wygląda kurs online?
  • Czy kurs programowania przez internet jest skuteczny?
  • Jak lepiej się kształcić?

Czy lepiej uczęszczać stacjonarnie czy internetowo?

Kurs internetowy dla dzieci okazuje się nie tylko sposobem na zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu programowania, lecz również dobrą lekcją nauki online.

  • Obecnie większość najlepszych informatyków, a zwłaszcza programistów, uczestniczy w zajęciach online, które prowadzą osoby z różnych stron świata.
  • Warto zatem od najmłodszych lat przyzwyczajać dziecko do charakterystycznego środowiska pracy i zdobywania wiedzy za pomocą narzędzi komunikacji zdalnej.
  • Taka umiejętność z pewnością przyda mu się w przyszłości, gdy będzie pięło się po kolejnych szczeblach kariery.

Czym charakteryzuje się kurs online dla dzieci?

W czasie zajęć prowadzonych w ramach kursu online programowania dziecko zdobywa podstawową wiedzę oraz umiejętności związane z tworzeniem kodu. Lekcje mają charakter teoretyczno-praktyczny- pociecha nie skupia się wyłącznie na zdobywaniu „suchej”, podręcznikowej wiedzy, lecz na wykorzystaniu jej w praktyce.

Internetowy kurs programowania dla dzieci prowadzony jest przez doświadczonych programistów, którzy jednocześnie potrafią przekazywać wiedzę najmłodszym oraz zainteresować ich tematem. Dzięki temu dzieci nie tylko zdobywają nowe umiejętności, lecz również mogą dogłębnie poznać świat IT, który zapewnia im bardzo dobre warunki rozwoju kariery.

Sprawdź także: https://www.simradio.pl/gdzie-mozna-placic-karta-edenred-alternatywny-sposob-platnosci/

Czy internetowy kurs programowania może być skuteczny?

Internetowy kurs programowania dla dzieci ma wiele zalet, a mianowicie:

  • nie wymaga dojeżdżania na zajęcia, co pochłania sporo czasu i pieniędzy,
  • pozwala rodzicom w lepszy sposób kontrolować postępy w nauce,
  • pozwala dziecku skupić się na konkretnym temacie,
  • umożliwia korzystanie z materiałów edukacyjnych o dowolnej porze.

Zajęcia online pomagają dziecku skoncentrować uwagę- większość twierdzi bowiem, że przebywanie w zatłoczonych salach i wszechobecny hałas nie sprzyjają efektywnemu zdobywaniu wiedzy. Tymczasem w domu pociecha ma odpowiednie warunki do nauki, może również o dowolnej porze powrócić do konkretnych materiałów, utrwalając zdobytą wiedzę. Kurs online daje możliwość konsultowania nieścisłości z prowadzącym, zatem dziecko nigdy nie zostaje samo ze swoimi wątpliwościami czy problemami.

Udostępnij

O autorze

Arek Grzyb - ekspert w biznesie. Ukończył liczne kursy z zarządzania oraz finansów. Pasjonat przejrzystych poradników oraz biznesów. Chętny i gotowy do dzielenia się wiedzą z użytkownikami