SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Jak odmienić wnętrze swojego domu?

Jak odmienić wnętrze swojego domu?

Istnieje wiele sposobów na zmianę wystroju swojego salonu, sypialni czy kuchni. Każdy z nas może zrobić to samodzielnie, szybko a przy okazji niedużym kosztem. Jednym ze sposobów jest zastosowanie fototapety. W sprzedaży dostępne są fototapety wykonane z różnych materiałów oraz w różne wzory i motywy. Przykładowym rozwiązaniem które warto rozważyć sa te z motywami zwierząt. Skradną serce nie tylko tych najmłodszych ale i starszych osób.

Fototapety z motywami zwierzęcymi

Jednym z najbardziej popularnych motywów na tapetach są zwierzęta. Właściwie nie ma się co dziwić, ponieważ w ogóle zwierzęta są nie tylko piękne i zabawne. Niosą one także ze sobą różnorodną symbolikę, co pozwala dopasować fototapetę również do swojego charakteru. Każdy z nas ma na pewno swoich ulubieńców z tego świata których chciałby mieć na swoich ścianach. Nasi czworonożni przyjaciele nie powinni być zazdrośni o kolejne dwuwymiarowe stworzenia.

Fototapeta konie od Bimago to precyzyjnie wykonany i intrygujący obraz przedstawiający konie w największej krasie. Można go najprościej opisać w dwóch słowach: dynamizm i piękno. Idealnie wpasują się w każdy rodzaj wnętrza. Coraz to częściej dobierane są do pokoi nastolatków. Idealnie wkomponuje się również w klimaty salonu gdzie będą nam towarzyszyć podczas różnych spotkań- ze znajomymi i rodziną.Konie mogą symbolizować bardzo różne uczucia w zależności od tego, jakiej są maści. Niemniej kojarzą się z wolnością, pięknem i niezależnością, a także mądrością i oddaniem. 

Innym częstym motywem są obrazy koty. Te niezwykłe zwierzęta poza tym że są szalenie urocze, symbolizują niezależność, indywidualizm, a także wrażliwość i powściągliwość. Dla prawdziwego miłośnika tych zwierząt obrazy koty będą idealnym motywem do sypialni czy salonu. Sprawią że domownik poczuje się swobodniej i bezpieczniej. Może być to również powód, dla którego skłoni się po zakup prawdziwego czworonoga.

Fototapety – z jakiego materiału?

Najtańszym wariantem fototapety jest ta, która powstała z papieru. Niestety nie jest ona zbyt trwała, łatwo ją uszkodzić. Z tego też powodu o wiele lepszym wyborem może być fototapeta konie od bimago, która została wykonana z lateksu. Jest ona znacznie grubsza, bardziej wytrzymała i dużo łatwiej usunąć z niej ewentualne zabrudzenia. Na pewno lepiej sprawdzi się w takich miejscach jak kuchnia czy korytarz, gdzie znacznie łatwiej o zabrudzenia i uszkodzenia. Dodatkowo jeżeli mamy w domu małe dziecko, będziemy spokojniejsi o jej bezpieczeństwo. O wiele prościej zmyjemy z niej osadzony brud czy też resztki jedzenia. Oczywiście nie powinniśmy jej wystawiać na ekstremalne próby. Wszystko może się zniszczyć jeżeli o to nie zadbamy.

Innym rodzajem, z jakiego może być wykonana fototapeta od bimago, jest winyl. Posiada on liczne zalety – jest nie tylko gładki i trwały, ale również łatwo się go układa, a przy tym zapewnia przepuszczalność powietrza. Niektóre fototapety mogą być także wykonane z bawełnianego materiału. Rodzaj materiału to także aspekt, który wpływa na cenę fototapety – im posiada lepsze właściwości, tym droższa. \

Gdzie zawiesić fototapety?

Fototapety można podziwiać bez końca. Jednak przed zakupem warto zadać sobie pytanie gdzie je zawiesić.  Zarówno fototapeta konie od bimago i obrazy koty sprawdzą się w bardzo różnych pomieszczeniach. Można zaaranżować je zarówno w sypialni, salonie, korytarzu czy pokoju dziecięcym. Dzięki temu można szybko i efektownie odmienić każde wnętrze. Nie będzie tutaj potrzebny żaden specjalista. Wszystko uda się nam zrobić samodzielnie i bez niczyjej pomocy. Nawet amatorzy nie powinni mieć problemu. Montaż to prosta i przyjemna sprawa która pozwoli nam spędzić w ciekawy sposób popołudnie po pracy. 

Fototapeta to niezwykle interesująca alternatywa dla farb, ozdobnych tynków, płytek, cegiełek i innych tego rodzaju materiałów do wykańczania wnętrz. Warto mieć w swoim domu coś wyjątkowego z czego jest się naprawdę dumnym.  Zobacz obrazy koty i wiele innych które tylko czekają aż zawisną na twoich ścianach.

Udostępnij

O autorze