SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Jak wybrać najlepszą folię do pakowania paczek?

Jak wybrać najlepszą folię do pakowania paczek?

Folia to niezwykle uniwersalny materiał, służący zwłaszcza do pakowania towarów. Sprawdza się ona doskonale w wielu branżach, w tym również kurierskiej. Jak wybrać odpowiednią folię do pakowania paczek? Czym należy się kierować?

Wytrzymała folia do pakowania paczek

Folia do pakowania paczek powinna być na tyle wytrzymała, by nie ulegała zbyt łatwemu rozerwaniu. Często osoby wysyłające przesyłki decydują się na owinięcie ich kilkukrotnie. W przypadku takiego zastosowania lepiej wybierać folie wystarczająco grube. Do pakowania paczek nie sprawdzi się pre-stretch, który służy zwłaszcza do owijania opakowań zbiorczych na paletach.

Standardowy podział grubości folii to:

  • 17 mikronów,
  • 23 mikronów,
  • 35 mikronów.

Zdecydowanie najwięcej osób stawia na folie o grubości 23 mikronów. Pozwalają one na zabezpieczenie ładunków, a jednocześnie nie są tak drogie jak te o grubości 35 mikronów. Jeśli jednak przedmioty posiadają ostre rogi lub będą one przewożone w trudnych warunkach, warto postawić na bardziej wytrzymałą, czyli grubszą folię. Wybór zależy zwłaszcza od typu wysyłanych towarów, a także potrzeb nadawcy.

Sposób aplikacji folii na paczki

Warto również pamiętać, że folię stretch do pakowania paczek można podzielić na kilka rodzajów pod względem sposobu aplikacji. Wśród nich pojawiają się modele ręczne i maszynowe. Osoby prywatne, które nie wysyłają dużych ładunków zbyt często, zazwyczaj decydują się na pierwszy wariant. Folie maszynowe są jednak znacznie bardziej funkcjonalne. Z ich wykorzystaniem można szybciej owinąć nawet całą paletę, dlatego stanowią one podstawowe wyposażenie większości firm kurierskich i magazynów.

Szerokość folii do pakowania paczek

Czarna folia stretch do pakowania

Folia do pakowania przesyłek musi mieć również odpowiednią szerokość. W innym przypadku cały proces zabezpieczania ładunku będzie trwał dłużej. W przypadku palet stosuje się zdecydowanie szersze folie. Małe paczki nie wymagają aż tak dużych rolek. W ich przypadku doskonale sprawdzą się mniejsze egzemplarze, które wciąż cechują się dość dużą wydajnością. To właśnie z takich folii korzystają zwykle osoby prywatne.

Kolor folii do pakowania paczek

Na rynku pojawiają się folie do pakowania paczek w różnych kolorach. Największą popularnością cieszą się modele przeźroczyste. Jednak jeśli zależy Ci na tym, by zabezpieczyć przedmioty przed wzrokiem niepowołanych osób, doskonałym wyborem będzie czarna folia do pakowania. Pełni ona dokładnie te same funkcje, a jednocześnie sprawia, że nikt nie widzi, co znajduje się w paczce.

Czarna folia stretch jest wykorzystywana w wielu branżach. Zazwyczaj służy ona do pakowania wyrobów o większej wartości, np. sprzętu AGD i RTV. W ten sposób można zmniejszyć ryzyko kradzieży. Osoby trzecie nie widzą, co znajduje się we wnętrzu paczki – mówi specjalista z firmy Colormark oferującej wysokiej jakości opakowania z tworzyw sztucznych, w tym folie do pakowania przesyłek.

Niektórzy producenci decydują się również na stworzenie spersonalizowanej folii do pakowania przesyłek. Wówczas na jej powierzchni pojawia się logo lub specjalne napisy. To rozwiązanie stosowane głównie podczas przesyłania całych palet pełnych produktów. Wówczas folia może pełnić dodatkową funkcję, będąc nośnikiem reklamy.

Udostępnij

O autorze