SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Jak wygląda produkcja LDPE?

Jak wygląda produkcja LDPE?

Regranulaty tworzyw sztucznych zaczynają być coraz bardziej popularne i w różnych krajach europejskich poważnie konkurują w produkcji dóbr z surowcami pierwotnymi. Najnowocześniejsze technologie, za sprawą których odbywa się dzisiaj produkcja ldpe, zapewniają recyklatom z takiego tworzywa bardzo dobrą jakość oraz atrakcyjną dla producentów cenę. Granulat plastikowy jest również w 100 procentach rozwiązaniem proekologicznym. Czym jest i jak odbywa się produkcja ldpe?

Proces produkcji LDPE – jak to wygląda?

Każdy producent LDPE wytwarza regranulat w trakcie specjalnego procesu recyklingu tworzyw sztucznych. Złożony jest od z kilku ważnych etapów, które pozwalają na uzyskanie końcowego wyrobu, spełniającego wszelkie wymogi pod względem jakościowym czy technicznym.

Na samym początku producent ldpe pozyskuje surowiec, który poddaje się dokładnemu oczyszczaniu oraz suszeniu. Później to tworzywo jest rozdrabniane w specjalistycznym młynie, po czym ponownie się je dokładnie osusza celem zminimalizowania występowania wilgoci, która prowadzić może do zaburzenia całości procesu recyklingu.

Na końcu w ten sposób przygotowane tworzywo poddaje się ekstruzji, żeby uzyskać regranulat LDPE pod postacią niewielkich płatków. Następnie wykonywane jest suszenie, mieszanie oraz uśrednianie. Firmy przetwórcze zajmujące się tym procesem dbają o wysoką jakość wytworzonych materiałów i szybką eliminację błędów dzięki wielu analizom materiałowym.

Granulat z tworzyw sztucznych – dlaczego warto na niego postawić?

Proekologiczne produkty przynoszą nam szansę kolejnego korzystania z tworzyw sztucznych bez szkód ponoszonych przez środowisko naturalne. Plastik jest nam niezbędny i nie ma obecnie żadnego zamiennika, który miałby tak wiele zalet i zastosowań.

Granulat plastikowany powstający z odpadów stanowi lepszą alternatywę dla plastiku pierwotnego, którego produkcja w szybkim tempie przybliża świat do katastrofy ekologicznej. Regranulat LDPE jest przy tym prosty do dozowania, przechowywania, transportu czy zastosowania.

Wysokiej jakości granulat z tworzyw sztucznych ma też wszelkie pożądane właściwości plastiku pierwotnego, może być także barwiony. To wszystko sprawia, iż możliwości jego zastosowania są praktycznie nieograniczone. Dla wytwórców tworzyw sztucznych nie bez znaczenia powinno być także to, iż surowiec pierwotny jest znacznie droższy, aniżeli regranulat LDPE. Tak liczne zalety zachęcają zdecydowanie do wykorzystania tego materiału z recyklingu do produkcji różnych elementów plastikowych.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze