SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Komputery poleasingowe czy nowe maszyny? Co wybrać?

Komputery poleasingowe czy nowe maszyny? Co wybrać?

Potrzebujesz komputera do pracy, do nauki lub dla swoich kursantów? Dopiero zaczynasz pracę zdalną i nie potrzebujesz najlepszego sprzętu, a liczy się przede wszystkim jego koszt? Nie musisz wcale kupować nowego sprzętu, istnieje bowiem tańszy sposób na komputer w dobrym stanie – komputery poleasingowe.

1. Dlaczego warto kupić komputery poleasingowe?

2. Na co zwrócić uwagę?

Dlaczego warto kupić komputery poleasingowe?

Kluczowym aspektem jest przede wszystkim cena. Komputery poleasingowe odznaczają się niższym kosztem zakupy niż nowe maszyny. Nie oznacza to jednak, że są gorsze – wręcz przeciwnie. To sprzęt, który został sprawdzony, a w czasie pracy był monitorowany – w biurze nikt nie pozwoli sobie na grę w czasie pracy, czy otwieranie niebezpiecznych stron. Stały kontakt serwisu w postaci gwarancji czy obsługi pracowników z działu informatycznego w postaci Service Desk lub HelpDesk, czy innej platformy wewnętrznej zajmującej się bieżącą konfiguracją i naprawą sprzętu (głównie ze strony software’owej) pozwala domniemywać, że komputery są wciąż w bardzo dobrym stanie – pomimo wielogodzinnej pracy, którą przeszły. Dlatego właśnie warto zainwestować w komputery poleasingowe, szczególnie jeśli naszym celem jest nauka obsługi komputera, prowadzenie warsztatów lub zdalna praca biurowa. Jeśli komputer, który planujemy kupić ma służyć przede wszystkim do pracy, kupno nowego sprzętu może być nieopłacalne, ponieważ w dzisiejszych czasach, bardzo szybko tracą one na wartości, a raz zakupiony sprzęt się już nie zwróci.

Na co zwrócić uwagę?

Gdy przychodzi do zakupu, musimy upewnić się, że sprzęt został sprawdzony przez serwisanta lub obsługę sklepu, w którym dokonujemy zakupu. Warto zapytać o to, skąd pochodzi maszyna oraz jakie stanowisko dotąd obsługiwała – to ważne, ponieważ poznamy specyfikę pracy, jaką wykonywała. Dzięki temu będziemy mogli przewidzieć, jakie zmiany mogą być niezbędne do funkcjonowania komputera w kwestii części zużywalnych, a przede wszystkim – jakie prace jest w stanie bezproblemowo wykonywać. Jeśli na przykład planujemy otworzenie kancelarii adwokackiej i potrzebujemy sprzętu, który byłby obsługiwany przez sekretarkę, warto zapewnić jej komputer poleasingowy, który dotąd służył obsłudze poczty elektronicznej(mailingu) i bieżącej pracy biurowej. Nie chcemy przecież, aby komputer, który wybierzemy, miał problem z przetworzeniem większej ilości poczty czy spowalniał tempo pracy podczas obsługi klientów naszej firmy.

Dlatego właśnie wybierając komputer, najważniejsza jest konsultacja z obsługą sklepu.

Udostępnij

O autorze