SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Kurtki zimowe dla dzieci

Kurtki zimowe dla dzieci

Kurtki zimowe dla dzieci będą ochroną przed zimnem w chłodne dni, dlatego są bardzo ważną częścią garderoby Twojego maluszka. Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego produktu?

Nieprzemakalne i ciepłe kurtki

Odzież zimową musi posiadać najwyższej jakości materiał. Tylko taki pomoże zachować komfort termiczny osobie, która ją nosi.

Zimowe kurtki dla dzieci nie są tu wyjątkiem. Jeżeli Twoja pociecha spędza dużo czasu na zewnątrz w zimne dni, powinna być odpowiednio zabezpieczona żeby uniknąć groźnych przeziębień.

Zimą kontakt z mokrym śniegiem, podobnie jak zimnymi wiatrami, jest nieunikniony, dlatego należy zadbać żeby kurtka miała wytaczającą warstwę ochronną. Jednocześnie materiał nie powinien zatrzymywać nadmiaru ciepła wewnątrz, żeby nie doprowadzić do przegrzania ciała.

Dobrej jakości materiały zabezpieczą na tyle dziecko, że nie będziesz potrzebował wkładać na niego dużej ilości warstw powodujących dyskomfort.

Dużą popularnością cieszą się modele z kapturami, które dodatkowo będą chronić głowę podczas bardzo zimnych i wietrznych dni.

Przy wyborze kurtki warto jest również sprawdzić, czy zamek błyskawiczny jest odpowiednio zabezpieczony przed wodą. W przypadku gdyby nie był, mógłby okazać się newralgicznym punktem.

Dziecięce kurtki z wytrzymałym materiałem

Możemy być pewni, że kurtki zimowe dziecięce będą przechodzić najróżniejsze testy wytrzymałościowe przy naszym dziecku.

Większość dzieci z wielkim utęsknieniem oczekuje pierwszych śniegów, które będą oznaczały początek sezonu saneczkowego. Podczas wesołych ślizgów nie raz spadną z pojazdu lub przewrócą się na stoku górki. Wówczas materiał odzieży musi pozostać nienaruszony.

Każda dziura może powodować przedostawanie się wody do środka, przez co kurtka zimowa straci swoje funkcje.

Kurtki zimowe dziecięce od wewnętrznej strony powinny mieć praktyczne kieszenie na zapięcie, w które dziecko będzie mogło włożyć telefon lub klucze. Dzięki temu nie zgubi ich podczas zabawy.

Kurtki dziecięce nie mogą krępować ruchów

Dziecko jest w ciągłym ruchy, szczególnie podczas zabaw na zewnątrz. Okres zimowy to zjazdy na sankach, bieganina po zaspach, walki na śnieżki i lepienie bałwana. Każda ta aktywność, w przypadku dzieci, jest wykonywana z niezmierzoną energią.

Dlatego ważne jest żeby ubrania, w które ubieramy malucha nie krępowały mu ruchów. Zbyt obcisłe kombinezony zimowe dziecięce lub niedopasowane kurtki będą powodowały dyskomfort i w niektórych przypadkach mogą okazać się przyczyną np. drobnych wypadków.

Jeżeli chcesz żeby Twoje dziecko wróciło ze spaceru zadowolone i pozytywnie wymęczone po korzystaniu w pełni z uroków zimy, wybierz takie wierzchnie okrycie, które będzie dla niego ochroną i jednocześnie wsparciem.

Udostępnij

O autorze