SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Na co zwracamy uwagę, kupując smartfon?

Na co zwracamy uwagę, kupując smartfon?

Kupno nowego telefonu wcale nie jest tak prostą sprawą – zwłaszcza, jeśli wybieramy go pod presją czasu albo zamawiamy spontanicznie. Wybór nie powinien być dyktowany modą – weź pod uwagę swoje oczekiwania i potrzeby, budżet oraz wykonanie materiału, by telefon służył przez lata.

Smartfon skrojony na swoje potrzeby

Co prawda jest grupa osób, która zmienia telefony bardzo często – inwestują w nowe flagowce tuż po ich premierze. Jednak większość zadowolą solidne smartfony Realme, Samsung czy Huawei, który posłuży nam dłużej niż do premiery swojego następcy. Na co zatem warto zwrócić uwagę, szukając modelu idealnego dla siebie?

Rozmiar ekranu

Wielkość wyświetlacza to ważna kwestia – najczęściej wybierane są modele mające ekran między 4 a ponad 6,5 cala. Wszystko zależy od naszych upodobań i przeznaczenia telefonu – osoby korzystające z niego w pracy albo oglądające filmy i seriale docenią duże i czytelne wyświetlacze. Wybór jest ogromny – każda firma oferuje telefony z mniejszymi i bardzo dużymi ekranami. Może to być Samsung, Oppo czy Xiaomi. Smartfon przede wszystkim musi spełniać nasze wymagania i odpowiadać na nasze potrzeby.

Rozdzielczość ekranu

Skoro przy ekranie jesteśmy, zwróćmy uwagę również na jego rozdzielczość. W większości modeli są ekrany o rozdzielczości Full HD, ale modele droższe lub flagowe mają wyświetlacze 2K albo 4K. Znaczenie ma też technologia, w której wykonano ekran – najczęściej są to LCD, IPS lub AMOLED.

System

Poza tym ważny jest system, na jakim pracują dane smartfony – Realme, Apple, Samsung czy Huawei. Tu wiele zależy od naszych przyzwyczajeń.

Aparaty fotograficzne

Dla wielu użytkowników najważniejszym parametrem są aparaty fotograficzne dostępne w smartfonie. Przed podjęciem decyzji trzeba określić swoje potrzeby – warto zainwestować w wysokiej jakości aparat, jeśli często robimy zdjęcia na co dzień, z podróży, selfie czy fotografie na media społecznościowe.

Procesor i bateria

To serce każdego telefonu – odpowiada za wydajność smartfona. Jeśli często korzystasz z telefonu, z wielu aplikacji jednocześnie, dobrze postawić na mocny procesor i solidną baterię o dużej pojemności, a także wyposażoną w opcję szybkiego ładowania. W ten sposób łatwo znajdziesz odpowiedni model. Procesor do 4GB i więcej zapewni urządzeniu płynną pracę, a także zapas dla wymagających aplikacji.

Inne kryteria również mają duże znaczenie, ale wiele zależy od potrzeb danego użytkownika – jeden nie wyobraża sobie telefonu bez NFC czy dual SIM, drugiemu zależy na możliwości nagrywania w rozdzielczości 4K, innemu na pancernej obudowie.

Udostępnij

O autorze