SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Personalizowane etykiety samoprzylepne — poznaj technologię druku cyfrowego

Personalizowane etykiety samoprzylepne — poznaj technologię druku cyfrowego

Coraz częściej spotykamy się z etykietami samoprzylepnymi, które zostały stworzone z udziałem technologii druku cyfrowego. Alternatywa dla tradycyjnych metod produkcji znajduje stale powiększające się grono zwolenników. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w nowoczesną technologię cyfrową.

Czym są etykiety cyfrowe?

Etykiety cyfrowe powstają przy użyciu zaawansowanych maszyn, które umożliwiają przenoszenie projektów na podłoże bezpośrednio z pliku elektronicznego znajdującego się w komputerze. Urządzenia pobierają dane z programu graficznego – dzięki temu osoba odpowiedzialna za realizację zlecenia może w dowolnym momencie wprowadzić zmiany w projekcie. To bardzo przydatna funkcja – szczególnie wtedy, kiedy klientowi zależy na personalizacji każdej etykiety.

Druk cyfrowy doskonale sprawdza się przy produkcjach niskonakładowych i w momencie, gdy zleceniodawca dokonuje częstych zmian w projekcie. Nowoczesna technologia nie wymaga stosowania form drukarskich, dzięki czemu czas realizacji ulega skróceniu, a klient nie musi ponosić wysokich kosztów początkowych.

Największe zalety druku cyfrowego

Etykiety samoprzylepne wyprodukowane przy użyciu technologii druku cyfrowego praktycznie nie odbiegają wyglądem od naklejek drukowanych offsetowo. Największe zalety nowoczesnej metody cyfrowej to:

  • niższy koszt produkcji,

  • brak konieczności przygotowania form drukarskich,

  • łatwa personalizacja projektów,

  • możliwość dokonywania zmian nawet w trakcie realizacji zlecenia.

Etykiety samoprzylepne drukowane cyfrowo najlepiej sprawdzą się w przypadku przedsiębiorstw, które potrzebują do kilkuset arkuszy materiałów reklamowych. Dzięki sprawnym procesom produkcyjnym, zleceniodawcy otrzymają swoje zamówienie bardzo szybko, a wszystkie naklejki będą wiernym odwzorowaniem projektu. Odwiedź stronę Etykiety.pl i sprawdź, jak powstają materiały reklamowe najlepszej jakości.

Kiedy warto zdecydować się na druk cyfrowy etykiet?

Druk cyfrowy jest zarezerwowany dla zamówień o niskim nakładzie. Ta technologia nie wymaga przygotowywania matryc, dlatego producenci etykiet samoprzylepnych mogą wykonać niewielką ilość naklejek – nawet kilkadziesiąt lub kilkanaście sztuk. Tak małe zamówienia stają się zupełnie nieopłacalne, jeśli klient wybiera druk offsetowy.

Metoda cyfrowa zaspokaja potrzeby niewielkich przedsiębiorstw, lokalnych manufaktur oraz firm, które stawiają na wysoką personalizację każdej etykiety samoprzylepnej. Nowoczesna technologia jest wykorzystywana również do tworzenia mniejszych partii produktu związanych działaniami marketingowymi przedsiębiorstwa. To najlepszy sposób na stworzenie etykiety zawierającej dużą ilość zmiennych danych.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze