SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Płytki imitujące beton

Płytki imitujące beton

Beton to materiał budowlany, który powstaje z cementu, kruszywa i wody. Jest mocny i trudny do uszkodzenia, co czyni go popularnym materiałem do budowy dróg i budynków. Jednak beton jest trudnym materiałem w obróbce, a jego produkcja może być kosztowna. W ostatnim czasie beton stał się bardzo modny i coraz więcej osób chce mieć betonowe podłogi oraz ściany w swoich pomieszczeniach. Dlatego też stworzono płytki imitujące beton, które doskonale sprawdzą się praktycznie wszędzie.

Płytki imitujące beton

Płytki imitujące beton – kaflando.pl/kategoria-produktu/plytki-betonopodobne/plytki-imitujace-beton/ to betonowe repliki, które wiernie imitują wygląd i strukturę prawdziwego. Są drogie w produkcji, ale niezwykle realistyczne. Główna różnica między płytką betonową a betonem polega na tym, że ta pierwsza ma lżejszą konsystencję. Każda replika składa się z dwóch elementów – formy na podstawę oraz matrycy na elementy ozdobne. Podstawa musi być gładka, aby replika stała stabilnie na nóżkach i nie chwiała się. Po wykonaniu podstawy, forma jest usuwana, a replika poddawana jest procesom wykończeniowym, takim jak piaskowanie i malowanie. Replika będzie wtedy gotowa do dystrybucji.

Najmodniejsze płytki tego sezonu

Płytki imitujące beton w ostatnim czasie zyskują na popularności. Wiele osób docenia to, że dzięki nim można stworzyć stylowe, nowoczesne i bardzo efektowne wnętrze. Mimo iż dla jednych wydają się nudne i minimalistyczne, to jednak klasyczne rozwiązania od lat sprawdzają się najlepiej, więc osoby, które uwielbiają często zmieniać swoje przestrzenie, obowiązkowo powinny właśnie w takie modele zainwestować.

Płytki, które warto zastosować w nowoczesnych wnętrzach

Takie płytki z pewnością dodadzą uroku i klasy każdemu miejscu, w którym się znajdą. Nie trzeba też przekonywać klientów do tego, że takie płytki są wszechstronne i ponadczasowe, dlatego nawet przy zmianie wnętrza domownicy nie będą mieli problemu, by zaaranżować je w zupełnie nowy sposób. Szary kolor jest niezwykle modny i nic nie wskazuje na to, że za kilka lat przestanie on dominować w trendach wnętrzarskich. Warto więc postawić na takie płytki wszędzie, gdyż są praktyczne, nowoczesne i bardzo efektowne. Co ciekawe, takie płytki doskonale wyglądają nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale również sprawdzą się w małych łazienkach, w kuchniach i korytarzach. Wielu klientów eksperymentuje z nimi, dzięki temu powstają ciekawe, niebanalne aranżacje. Sprawdź ofertę na https://kaflando.pl/.

Udostępnij

O autorze