SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Święta tuż, tuż – smakołyki na stoły czas zacząć przygotowywać

Święta tuż, tuż – smakołyki na stoły czas zacząć przygotowywać

Czas przedświątecznej, gorącej atmosfery związanej z przygotowaniem pyszności na wielkanocne, świąteczne śniadanie zbliża się coraz to śmiałymi krokami. Zdecydowanie jest to stresujący czas dla każdej osoby, która zajmuje się kuchennymi czynnościami – gotowaniem, pieczeniem lub łączy całość gospodarstwa domowego w całość. Jednym, z wielu sposobów jak uniknąć świątecznej nerwówce jest wcześniejsze przygotowanie planu zadań, który należy skrupulatnie i sumiennie wykonywać. Z pewnością należy zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu na niepowodzenia lub nagłe przewartościowanie tego planu – nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.

Sporządzenie planu czynności wraz z ich hierarchią – od najważniejszego po te mniej ważne jest gwarancją sukcesu. Czas, który mamy na przygotowanie planu można również wykorzystać na znalezienie odpowiedniego ciasta na Wielkanoc, by odpowiednio wcześnie przygotować składniki potrzebne do wykonania dania. Ciekawe przepisy na babki i inne ciasta wielkanocne znajdziemy np. w portalu Delektujemy.pl

Nie da się ukryć, że w składniki warto zaopatrzyć się stosunkowo wcześnie, by uniknąć gigantycznych, przedświątecznych kolejek w sklepach. Mając już w ręku wymarzone przepisy na babki, mazurki lub inne, wielkanocne ciasta łatwiej jest konstruować listy potrzebnych sprawunków. A to przybliża zdecydowanie do mniejszej ilości nerwów podczas przygotowania do pieczenia ciast.

Świąteczny klimat – jak go wytworzyć w domowym zaciszu?

Na przygotowanie odpowiedniego klimatu związanego z Wielkanocą wpływać mogą różne czynniki: wystrój wnętrz, spotkania z najbliższymi oraz działanie metodą przez żołądek do serca – czyli kuchenne smakołyki. Wszystko to dobrane w odpowiednich proporcjach wpływa na dobre samopoczucie, ale również na mile spędzony czas.

Jeśli chodzi o wystrój, najmodniejszym w tym sezonie jest postawienie na naturalność, czyli beż, brąz i krem połączony ze sztandarowymi barwami Wielkanocy, czyli zielenią, żółcią i delikatnymi pastelami. W momencie, gdy wystrój jest przygotowany można ze spokojem zabierać się za zapraszanie gości oraz zadbanie o ich kubki smakowe. Co należy przygotować, by dobrze ugościć naszych bliskich? O tym przeczytasz poniżej.

Świąteczne smakołyki pełne miłości i zaangażowania.

Kuchenne przygotowania są najbardziej czasochłonne z całości przygotowań do świątecznej atmosfery. Potrawy, które przygotowuje się na ten szczególny czas różnią się od dań spożywanych w zwykłe dni. Dlatego też ważnym jest, by zacząć przygotowania odpowiednio wcześnie, by zdążyć ze wszystkim na czas.

Chcąc okazać pozytywne uczucia naszym najbliższym w okresie świątecznym myślimy o prezentach. W przypadku Wielkanocy prezenty nie są tak okazałe, jak w przypadku zimowych świąt, jednak dla niektórych wstyd przyjść z „gołymi rękami”. Rozwiązaniem na tego typu dylematy mogą być drobne, słodkie upominki, które zapakowane w pięknym pudełeczku mogą zachwycić niejedną osobę. Do takich małych smakołyków z okazji Wielkanocy można zaliczyć babeczki udekorowane kolorowymi lukrami lub mini ciasteczka. To sposób na niebanalne zaskoczenie osoby nam bliskiej.

Udostępnij

O autorze