SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Szafa na broń – jaką kupić?

Szafa na broń – jaką kupić?

Jeżeli jesteśmy legalnymi właścicielami broni musimy pamiętać, iż w naszym kraju obowiązują restrykcyjne przepisy, które dotyczą sposobów jej przechowywania. Dlatego warto dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak musi wyglądać szafa na broń. Przed jej zakupem należy upewnić się, czy nie łamiemy polskiego prawa. Warto poznać klasy bezpieczeństwa obecnych na rynku szaf, a także skrytek na broń. Dzięki temu można bezpiecznie przechowywać naszą broń oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Szafa na broń – jaka powinna być?

Wiele osób zastanawia się, co prawo mówi o wymogach, a także klasie odporności szaf na broń myśliwską. W świetle obecnych przepisów prawnych szafa na broń musi mieć certyfikat klasy S1, który został wyznaczony przez normę PN-EN 14450. Mowa tutaj o wymogach minimalnych skutecznie zabezpieczających przechowywanie w sejfie przedmiotów przed osobami, które są nieuprawniane do korzystania z nich – mowa tutaj głównie o broni palnej. Warto zaznaczyć, że umieszczone w środku szafy środki obrony nie mogą zostać udostępnione osobom trzecim. Trzeba pamiętać o tym, że przestrzeganie tychże zasad w każdym momencie może zostać skontrolowane przez organy państwowe, głównie przez policję. Należy też wiedzieć, iż broń myśliwska umieszczona w sejfie powinna zostać rozładowana – amunicja nie może znajdować się w środku magazynku. Okazuje się, że przepisy, które dotyczą przechowywania brony myśliwskiej mają jeden, podstawowy cel. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także ładu społecznego w naszym kraju. Polskie przepisy prawne uwzględniają sposobność przeprowadzenia kontroli u każdej osoby, która posiada broń myśliwską. Ponadto uwzględniana jest kara aresztu bądź grzywny dla osób, które złamały ustalone prawo. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że przepisy wskazują minimalne wymogi, jakie musi spełniać szafa pancerna na broń. Dodatkowo przedstawione jest ograniczenie dostępu do uzbrojenia przez osoby, które nie są do tego powołane.

Wiele osób zastanawia się, co trzeba wziąć pod uwagę w czasie kupna szafy na broń. Warto pamiętać, że w czasie kupowania tego typu szafy należy pamiętać o paru istotnych zasadach. Musimy dowiedzieć się, czy spełnia ona minimalne wymogi prawne oraz to, czy pochodzi z wiarygodne źródła. Dodatkowo należy ustalić, czy szafa ma właściwe wymiary na posiadany typ uzbrojenia. Warto wiedzieć, że sejf na broń najlepiej kupić w sprawdzony, specjalistycznym sklepie, gdzie sprzedawane są produkty certyfikowane. Warto postawić na taką szafę, która ma dwuściankowe drzwi podwyższające standardy bezpieczeństwa. Ponadto powinna mieć też solidną konstrukcję oraz zamknięcie z czterostronnym ryglowaniem. Oprócz tego szafa na broń musi mieć profil zachodzący od strony zawiasu. Tego typu sejf na broń powinien być zgodny z obecnie obowiązującymi przepisami prawnymi. Ponadto będzie bardzo solidny oraz zapewni bezpieczeństwo.

Na jaką szafę na broń najlepiej postawić?

Okazuje się, iż na mniejsze środki obrony świetnie sprawdza się sejf na broń krótką. Taka szafa została wyposażona w praktyczne uchwyty na pistolety, a także zamykany skarbczyk na amunicję. Jest to świetna opcja zwłaszcza dla ludzi, którzy szukają praktycznych skrytek. Świetnie zdają egzamin szuflady antywłamaniowe. Są to jedne z najlepszych skrytek na broń. Warto też dodać, iż szafa na broń powinna być głównie dopasowana do potrzeb swojego właściciela. Warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania względem rodzaju, a także ilości przechowywanej broni. Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę miejsce montażu zakupionej szafy na broń oraz sposób zamykania oraz otwierania sejfu. Kolejnym istotnym czynnikiem jest koszt zakupu produktu. Warto cały proces wyboru szafy na broń zacząć od przeglądu najnowszego katalogu sejfów. Dobrym pomysłem będzie porównanie różnych rozwiązań. Okazuje się, że wszystkie akcesoria umieszczone w renomowanym sklepie z szafą na broń powinny spełniać wymogi klasy S1. Trzeba też wiedzieć, że poszczególne skrytki na broń różnią się od siebie głównie kształtem, rozmiarem, dodatkowymi udogodnieniami, a także kolorem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że amunicję powinno przechowywać w przeznaczonym do takiego celu pojemniku, który uniemożliwi uderzenie w spłonkę naboju. Wszystkie szafy na broń zrobione zgodnie z normami klasy S1 powinny być solidne oraz wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także włamania. Tak wybrana szafa na broń powinna być najlepszym wyborem. Zobacz więcej na Sklep Sejfy

Udostępnij

O autorze