SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Wybieramy dobre spodnie do biegania

Wybieramy dobre spodnie do biegania

Bieganie to bardzo popularna dyscyplina sportowa, która nie tylko pozytywnie wpływa na kondycję całego organizmu, lecz pozwala także zrzucić zbędne kilogramy. Zanim jednak przejdzie się do treningów, należy przedtem zakupić odpowiednią odzież do biegania, a w szczególności spodnie.

Wybieramy materiał

Wybierając spodnie do biegania, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego będą one uszyte materiału. Konkretna tkanina wpływać będzie nie tylko na wygląd spodni, lecz również na to, jak skutecznie będą one odprowadzały pot. Jest to niezwykle ważne, ponieważ źle dobrany materiał może nawet spowodować silne podrażnienie skóry na nogach. Jakie tkaniny można polecić? Specjaliści zalecają, aby kupować spodnie uszyte z nylonu, elastyny lub poliestru. Są to tworzywa niezwykle lekkie, bardzo wygodne, a co najważniejsze przewiewne.

Jaka powinna być prawidłowa długość spodni do biegania?

Bardzo dużą trudnością dla wielu początkujących biegaczy jest poprawne określenie długości spodni, w których będą biegali. Czy istnieje jakaś konkretna, polecana długość nogawek? Tak naprawdę powinno się w tym wypadku brać pod uwagę nie swoje osobiste preferencje i gusta, lecz przede wszystkim panującą pogodę. Biegać można nie tylko w czasie słonecznego letniego dnia, lecz także w czasie jesieni, a nawet zimy. Co jednak bardzo ważne, biegając w tak niesprzyjających warunkach, czyli przy niskiej temperaturze i w czasie opadów deszczu, koniecznie trzeba mieć na sobie spodnie sięgająca aż do kostek. W czasie lata dobrym wyborem będą spodenki kończące się przed kolanem.

Czy warto zwracać uwagę na krój spodni?

Kolejną niezwykle istotną sprawą jest skupianie się na kroju danych spodni. Czy ma to w ogóle sens? A może nie warto przykładać do tego nawet najmniejszej uwagi? Spodnie do biegania muszą być wygodne. Jeśli będzie się nam w nich źle biegało, będą ograniczały ruch lub w jakikolwiek inny sposób wywoływały dyskomfort, przekładać się to będzie na pogorszenie efektywności treningu. Kupując spodnie, warto wybrać taki ich krój i typ, który będzie najbardziej nam odpowiadał.

Dodatkowe elementy

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć, że spodnie do biegania Decathlon mogą być wyposażone w kilka dodatków, które poprawią bezpieczeństwo i komfort biegania. Wspomnieć tu trzeba np. o odblaskowych elementach, które wpłyną pozytywnie na widoczność biegacza. Dodatkowo dobrym wyborem będą takie spodnie, które posiadać będą zapinane na suwak kieszenie. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że w czasie biegu coś z nich wypadnie.

Udostępnij

O autorze