SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Wynajem długoterminowy jako alternatywa dla zakupu auta – dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu osobowego?

Wynajem długoterminowy jako alternatywa dla zakupu auta – dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu osobowego?

Wynajem długoterminowy jako alternatywa dla zakupu auta — dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu osobowego?

Używany, kilkunastoletni samochód osobowy to rozwiązanie, które leży w zasięgu niemal każdego z nas. Jeśli jednak chodzi o nowy pojazd, to na zakup samochodu za gotówkę mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Oczywiście nie oznacza to, że korzystania z takiego rozwiązania to nieosiągalny luksus. Wręcz przeciwnie — obecnie dostępne są takie alternatywne rozwiązania dla zakupu gotówkowego jak na przykład wynajem długoterminowy. Dlaczego warto zdecydować się na najem? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Wynajem długoterminowy samochodu a zakup za gotówkę

Idea najmu długoterminowego auta osobowego jest dość prosta. W ramach tego rozwiązania klient zawiera z firmą wynajmującą umowę, która pozwala mu — za określoną opłatą — na korzystanie z auta przez czas ustalony w umowie (najczęściej czas trwania umowy wynajmu to kilka lat). Opłacając comiesięczną ratę, osoba wynajmująca samochód nie musi martwić się o koszty związane z przeglądem, czynnościami serwisowymi itd. Po zakończeniu obowiązywania umowy pojazd wraca do przedsiębiorstwa wynajmującego.

Taki stan rzeczy oznacza, że wynajem długoterminowy samochodu osobowego — w pewnym uproszczeniu — można porównać do… abonamentu na telefon. Podczas gdy zakup nowego pojazdu to wydatek rzędu co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, najem długoterminowy pozwala na rozłożenie kosztów na raty. Dzięki temu najem to atrakcyjna alternatywa dla zakupu auta za gotówkę.

W zasadzie nie powinno nikogo dziwić, że najem długoterminowy samochodu osobowego to rozwiązanie, które cieszy się w dwudziestym pierwszym wieku coraz większym zainteresowaniem. Współczesny konsument to człowiek, który ceni sobie niezależność, a wynajem auta charakteryzuje się właśnie elastycznością.

Oczywiście, zakup auta za gotówkę też ma pewne zalety. Przykładowo, w przypadku najmu należy często liczyć się z ograniczeniami w zakresie modyfikacji (tuningu) pojazdu. Wydaje się jednak, że to najem ma więcej zalet niż kupno za gotówkę.

Kto oferuje wynajem długoterminowy auta?

Na atrakcyjność ofert w zakresie wynajmu długoterminowego wpływa bez wątpienia silna konkurencja między usługodawcami w tej branży rynkowej. Obecnie klienci mają szeroki wybór w tym zakresie; do przedsiębiorstw oferujących auta na wynajem długoterminowy należy między innymi firma Best-Rent – https://www.best-rent.pl/. Konsumenci poszukujący samochodu na wynajem mogą porównywać oferty wynajmu aut najbardziej renomowanych producentów.

Udostępnij

O autorze